-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

Poetët

Gëzim Ajgeraj

Nga koka, nga mendimi
kapën ngacmimin e muzës

dhe gjumin e natës i prishën
me një mijë halle, me një mijë derte

as fjalën s’e lanë të flejë
e torën nëpër shtëllunga vargjesh

me më të bukurat e pemës së fjalës
mbëltuan dhimbjen e shpirtit

mbi fletën e bardhë i mbollën dhimbjet
tek i shkulën nga shpirti

nga më të bukurat këngë nga më të bukurat fjalë
i dhanë dritë vargut

Më Shumë

Pranvera e vështirë

Qazim Thaçi Katër  dekadat e  fundit Kosovën e kanë përcjellë me  ritme të ndryshme  dhe etapa zhvillimore me plotë krajata, dhembje e histori  të dhembshme,...

Karriera e Januzaj drejt rënies, pritet transferimi në Turqi

Adnan Januzaj pak vite më parë ishte një nga talentet më premtues në Evropë. I dal nga akademia e Manchester United dhe aktivizimi me...

Lajmet e Fundit