0.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Kërcënohet kryetari i Bashkësisë Islame në Prizren

Kryetari i Bashkësisë Islame në Prizren, Besim Berisha është futur në telashe me një person, i cili po dyshohet se e ka kërcënuar gjatë ditës së sotme. Motivi i kanosjes sipas informacioneve të para dyshohet se lidhet me një pronë të Bashkësisë Islame.

Burimet nga Prokuroria kanë bërë me dije se një person e ka kanosur seriozisht Berishën, për shkak të qirasë së një lokali, që është në pronësi të Bashkësisë.

I dyshuari (emër i njohur për redaksinë), për shkak se nuk e ka paguar qiranë dhe një obligim i tillë i është kërkuar që të kryhet, e ka kanosur kryetarin Berisha.

 

Në lidhje me rastin, Sinjali ka kontaktuar edhe Berishën, i cili nuk e ka mohuar incidentin, por të cilin nuk e ka quajtur si kërcënim.

 

 

Ai ka deklaruar shkurt se ka të bëjë me ofendim, teksa ka refuzuar të jap më shumë detaje, duke kërkuar “qe të mos shqetësohet”

Sinjali do të  ju mbajë të informuar për detajet e reja posa të ndërmerren veprimet e tjera.

Më Shumë

Kështu vozit Shyhretja, pamja e saj merr vëmëndje

Këngëtarja e njohur, Shyhrete Behluli, ka posuar një fotografi duke vozitur, shkruan “Kosova Sot Online”. Këngëtarja është fotografua me një vajzë. Shyhretja në fotografi duket thjeshtë...

I vjedhin tre kompjuterë – policia arreston katër të dyshuar në Malishevë

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur dje në Malishevë. Ankuesja femër kosovare ka raportuar se i janë vjedhur tre kompjuter me pajisje përcjellëse. Lidhur me rastin...

Lajmet e Fundit