0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Haradinaj shkon për ngushëllime në familjen Cena

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, bashkë me kryetarin e komunës së Rahovecit, Smajl Latifi dhe kolegë tjerë të Aleancës në Rahovec, ishin për ngushëllime në familjen Cena, për të ndarë dhimbjen me familjen dhe me miqtë, pas ndarjes nga jeta të profesorit, luftëtarit të lirisë, Dr. Sabahajdin Cena.

Me këtë rast, Haradinaj ka ndarë medaljen post mortem “ME BESIM NË ZOT, ATDHE E SHTET”, për kontributin e tij në çështjen shqiptare.

“Sabahajdin Cena me përcaktimin e tij në përkrahje të luftëtarëve të lirisë, përçoi porosi për të tjerët për rrugën tonë të drejtë në përpjekjet për çlirim”, ka shkruar Haradinaj në “Facebook”.

 

Më Shumë

Duda Balje për Kodin Civil: Kam informata që nuk ka ndryshuar, nuk do ta votoj

Kundër, ka votuar edhe deputetja e grupit multietnik, Duda Balje. Por, thotë se ka informata që nuk është bërë asnjë ndryshim. E, në rast të mos...

Ky është i riu që humbi jetën aksidentalisht në Prizren

Arlind Kelmendi është personi që humbi jetën aksidentalisht në Prizren. Viktima ishte I shoqëruar me një mik. Ai ishte bllokuar në veturë dhe u nxor n...

Lepuri me doreza

Lajmet e Fundit