15.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Ish-futbollisti i PSG-së kundër Messit: Luan për paratë, jo për tifozët

Jerome Rothen, ish-futbollist i PSG-së dhe sot një prej opinionistëve me më tepër peshë në kanalet franceze, nuk është i bindur nga ideja që Parisi t’i ofrojë rinovimin Lionel Messit.

Kjo pasi “Pleshti” luan vetëm për para, por përfshirje në projektin e klubit nuk ka:

 

 

“Të menaxhosh së bashku kontratat e Mbappesë dhe Neymarit është e vështirë, por nëse u shton këtyre edhe atë të Messit atëherë bëhet e rrezikshme. Unë nuk do t’ia ofroja rinovimin argjentinasit, pasi duket qartë se ai nuk është i përfshirë te PSG-ja. Nëse tifozët e adhurojnë pas çdo pasimi, driblimi e goli, ai kurrë në dy vite nuk ka bërë një gjest për t’i përshëndetur ata. Kjo do të thotë se Mesi në Paris shijon vetëm paratë”.

Më Shumë

Prizren: Kanosi një grua përmes telefonit, policia i gjen në shtëpi armën me 39 fishekë

Një grua nga Prizreni ka rapotuar se është kanosur nga një burrë përmes telefonit. Në raportin e policisë thuhet se në shtëpinë e të dyshuarit...

Këshilli i Prindërve kërkon pushim pranveror për nxënësit

Këshilli i Prindërve i Kosovës ka thënë se kanë pranuar kërkesa e ankesa të prindërve për heqjen e së drejtës së fëmijëve për pushim...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit