11.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Zhuri pa ujë të pijshëm

Vazhdojnë problemet e kamotshme të furnizimit të fshatit Zhur me ujë të pijshëm. Këtë shqetësim¸ banorët për dekada ua drejtojnë institucioneve përgjegjëse.

Kryetari i Bashkësisë Lokale, Behar Begaj thotë se problemi i ujit në Zhur ka mbetur vetëm premtim zgjedhor.

Menaxheri i kompanisë “Hidroregjionit jugor”, Zenel Zenelaj, thotë se në Zhur ka humbje teknike dhe keqpërdorim të ujit.

Nga Drejtoria e Shërbimeve Publike në Prizren thonë se sivjet do t’i japin zgjidhje këtij problemi.

Ky projekt është në fazën e tenderimit, ndërsa do të ketë kosto rreth 700 mijë euro.

Më Shumë

Server: Marrëveshja e Ohrit nuk pati ndonjë përmbajte të madhe

Njohësi i çështjeve politike njëherësh profesor në Universitetin `John Hopkins` në SHBA, Daniel Server në një lidhje të drejtpërdrejtë në RTK tek `Lajmet e...

Arrestohet një person në Suharekë për dhunimin e një të miture

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Suharekë për dhunimin e një të miture në nëntor të vitit të kaluar. Siç ka njoftuar Policia...

Lajmet e Fundit