22.8 C
Prizren
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

41 vjeçarja nga Suhareka tenton të vetëvritet, konsumon domestos 

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak më parë në fshatin Duhël të komunës së Suharekës, ku një grua ka tentuar t’i japë fund jetës së saj, raporton Gazeta Sinjali.

Sinjali mëson se ajo është dërguar me urgjencë në Emergjencën e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Suharekë, prej ku më pas është transferuar në Spitalin Rajonal në Prizren.

Sipas ekzaminimeve mjekësore, 41-vjeçarja dyshohet se ka konsumuar preparate higjienike, Domestos.

Burimet e Gazetës Sinjali bëjnë të ditur se gjendja e saj shëndetësore është stabile dhe tashmë ndodhet jashtë rrezikut për jetë, por që po vazhdon trajtimin në spital.
Për rastin janë njoftuar edhe Policia e Kosovës dhe Prokurori i Shtetit, ku me vendim të këtij të fundit është iniciuar rasti ‘Tentim vetëvrasje’.

Më Shumë

“Dil prej shpisë, se t’prej edhe e pi gjakun tënd”/ Djali bashkë me gruan e kërcënojnë dhe rrahin nënën e moshuar

Në një familje në lagjen ‘Arbana’ të Prizrenit, djali bashkë me nusen e tij, dyshohen se kanë keqtrajtuar nënën e moshuar. Sinjali mëson se rastin...

Ndërron jetë në Londër, 12-vjeçari që mjekët e shkyçën nga aparatet që e mbanin gjallë – veprimi u ndërmor me vendim të gjykatës

Archie Battersbee, 12-vjeç, ka ndërruar jetë në Londër, pasi që mjekët me vetëdije ia fikën aparatet që e mbanin gjallë, e siç raportojnë mediat...

Moti sot dhe nesër

Lajmet e Fundit