0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

65-vjeçari tentoi të puthë të miturën, dënohet 3 vjet

dhunimiDënohet me 3 vjet burg 65-vjeçari që dyshohet se ka ngacmuar një 14-vjeçare. Ngjarja ka ndodhur rreth një vit më parë në rrugën “Don Bosko”, teksa e mitura, Z.M ka qenë duke shkuar në shtëpi pas mësimit.

Mësohet se sapo 14-vjeçarja është futur në ashensor, bashkë me të është futur edhe 65-vjeçari, i cili banonte në të njëjtin pallat me vajzën e mitur. Sipas dëshmisë që vajza ka dhënë në polici, Sala në një moment e ka kapur të miturën me duar në faqe e më pas e ka puthur një herë në faqe.

Pas kësaj, 14-vjeçarja e ka shtyrë, duke e larguar dhe i ka thënë me zë të lartë që mos ta prekte. Myzafer Sala ka tentuar ta puthë në buzë, por gjatë kësaj kohe është hapur dera e ashensorit.

Vajza është larguar menjëherë dhe ka shkuar në shtëpi, ku ka gjetur motrën e saj, të cilës i ka treguar gjithçka dhe më pas nëna e tyre ka njoftuar policinë, të cilët e kanë vënë në pranga 65-vjeçarin. Ai më pas është lënë në ‘arrest shtëpie’ dhe duke përfituar nga situata, 65-vjeçari është larguar dhe tashmë është shpallur në kërkim./bw/

Më Shumë

Ngjarja e rëndë: Përplaset për vdekje nga treni 15-vjeçari shqiptar në Itali

Tragjik ka rezultuar fati i një 15-vjeçari shqiptar, i cili është përplasur mbrëmë nga një tren. Ngjarja e rëndë ndodhi në stacioni hekurudhor Chiari...

Prizren/Të dyshuarës për vrasjen e Saime Domazetit i vazhdohet masa e paraburgimit edhe për dy muaj

Gjykata Themelore në Prizren, me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prizren, më 25 janar 2023, ka marrë vendim për vazhdimin e paraburgimit ndaj të...

Lajmet e Fundit