-7.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Policia shkel të drejtat e njeriut

Policia e KosovesE kishin pritur me gëzim ardhjen në vendlindje, por pushimet e tyre kaluan si mos më keq. Çifti bashkëshortor Nexhmedin dhe Sanije Berisha ardhja në Kosovë u kushtoi me humbjen e vendit të punës.

E krejt kjo sherri i një dënimi nga policia. Nexhmedini kishte bërë kundërvajtje në trafik e me këtë rast policia ia konfiskoi patentë-shoferin por edhe pasaportën. Nexhmedin Berisha rrëfen për Tribunën se ditën që duhej të niseshin për Gjermani u ndaluan nga Policia dhe e dënuan për tejkalim shpejtësie.
Me këtë rast policia ia konfiskoi dokumentet dhe rastin e dërgoi në gjykatë. Berisha thotë se ishte i gatshëm të paguaj çfarëdo çmimi vetëm që dokumentet të mos shkojnë në gjykatë./Tribuna/.

Më Shumë

Anthony Joshua emëron trajnerin e ri para meçit me Jermaine Franklin

Anthony Joshua ka emëruar Derrick James si trajnerin e tij të ri për luftën e rikthimit në peshën e rëndë kundër Jermaine Franklin më...

Malishevë: Gjendet i vdekur një person

Një person është gjetur i vdekur në fshatin Kervasari të Malishevës. Sipas policisë, ekipi mjekësor e ka konstatuar vdekjen e tij, teksa bëhet e ditur...

Biseda me djalin

Lajmet e Fundit