7.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

65 vjeçarja në Prizren goditet për vdekje nga një veturë

Një goditje me veturë ka rezultuar fatale për një 65-vjeçare në fshatin Piranë të Prizrenit.

Aksidenti i ndodhur rreth orës 19:00 të së martës mbrëma ngjau në magjistralen Prizren – Gjakovë.

Rastin e ka konfirmuar Togeri i Policisë së Kosovës në Prizren, Shaqir Bytyqi.

I dyshuari tashmë është dërguar në mbajtje.

“Sot me datë 28.02.2023, rreth orës 18:50 është raportuar një aksident trafiku – goditje e këmbësorit me fatalitet. Rasti ka ndodhur në rrugën nacionale Prizren-Gjakovë saktësisht ne fshatin Piranë përball pompës. Sipas informatave të para viktima është e gjinisë femërore 65-vjeçare” – ka thënë ai.

Njësitet relevante, policia, Prokurori i shtetit dhe përfaqësuesit e IML-së kanë dalë në vendin e ngjarjes./GS

Më Shumë

Policia në Prizren realizon 47 urdhëresa gjyqësore për vepra penale

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren shpalli rezultatin e realizimit tw urdhërave gjyqësore për periudhën kohore 15 prill - 19 prill 2024. "Gjatë kësaj periudhe,...

Sot votohet për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat në veri

Sot në katër komunat në veri të vendit do të votohet për ose kundër shkarkimit të kryetarëve shqiptarë në këto komunat. Komunat që do të...

Lajmet e Fundit