E enjte, 2 Maj, 2024

Mes dhimbjesh dhe lotësh i jepet lamtumira familjes pesë anëtarësh nga Suhareka

Mes dhembjesh e lotësh iu dha lamtumira e fundit familjes pesë anëtarësh së Jeton Sadikajt, të cilët ndërruan jetë të dielën në mesditë në një aksident rrugor në magjistralen Suharekë-Duhël.

Albesa Sadikaj, 4 vjece, Erjon Sadikaj 6 vjeç, bashkë me nënën Albesën, babain Jetonin e gjyshen Hidajete Sadikajn, u varrosën në orët e sotme të pasditës në varresat e fshatit Sopijë të Suharekës.

Familja Sadikaj kishte ardhur në Kosovë për pushime nga Zvicra. Por vetëm pas një ditë qëndrimi në vendlindje e gjithë familja sadikaj u përfshi në një aksident rrugor ku edhe vdiq.

Ata u varrosën sot në praninë e mijëra personave ku ia dhanë lamtumirën e fundit.

Kampioni ende gjallë, “ia fik” dritat Yllit

Në një super ndeshje dhe dramatike, Peja fitoi ndaj Golden Eagle Yllit 80:81 (26:20, 21:26, 15:13, 18:22), duke barazuar serinë gjysmëfinale të Play-offit në...

Feronikeli ’74 merr tre pikë të arta në luftën për mbijetesë përballë Malishevës

Feronikeli ’74 ka marrë fitore të madhe ndaj Malishevës me rezultat 2-1. Ka qenë një pjesë e parë me shumë raste shënimi si për vendasit...