14.8 C
E enjte, 19 Shtator, 2024

Përmbysje dramatike, Suhareka mposht Gjilanin

Suhareka arriti që me një përmbysje dramatike të fitojë ndaj Gjilanit, me shifrat 3:2.

Ndeshja filloi me dy gola të shpejtë, ku Robert Rrahmani i dha epërsinë Gjilanit në minutën e 15-të, por Mevlan Zeka barazoi vetëm dy minuta më vonë.

Gjilani rifitoi avantazhin në minutën e 38-të me golin e Senad Jaroviqit, por mbeti me një lojtar më pak pas përjashtimit të Kushtrim Shabanit në minutën e 42-të.

Në pjesën e dytë, Suhareka shfrytëzoi hendekun numerik të mysafirëve dhe barazoi rezultatin në minutën e 80-të me një gol nga Nikola Stepoviq.

Ndërkaq, epilogu i ndeshjes erdhi në minutën e 86-të kur Arvanit Rexhaj shënoi golin e fitores, duke i siguruar tri pikë të rëndësishme ekipit të Suharekës.