16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Abdixhiku e shpall Mustafën kryetar nderi

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka shpallur ish-kryetarin e saj, Isa Mustafën, kryetar nderi. Kjo thuhet nga LDK-ja se është bërë me propozim të Lumir Abdixhikut, kryetar i LDK-së, i cili është zgjedhur të dielën gjatë ditës.

Isa Mustafa kishte dhënë dorëheqje nga LDK-ja pas rezultatit të zgjedhjeve se 14-shkurtit. Kandidatë për këtë pozitë ishin paraqitur Lutfi Haziri, Lumir Abdixhiku, Besian Mustafa dhe Anton Quni. Ky i fundit është tërhequr nga kandidimi të dielën pak para procesit të brendshëm zgjedhor.

Më Shumë

Serbia vendos çmim tavan për bukën

Qeveria e Serbisë ka miratuar rregulloren për prodhimin dhe shitjen e bukës nga “Tip 500”, e cila përcakton çmimin maksimal të shitjes së këtij...

E pabesueshme: Liria mund të humbas në tavolinë ndeshjen ndaj Ferizajt

Skuadra e Lirisë arriti të fitonte 3-0 me penallti ndeshjen e play-off ndaj Ferizajt duke fituar të drejtën për të luajtur në Superligën e...

Lajmet e Fundit