16.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Abrashi: “Duhet ta urresh vendin tënd për ta vendosur Skënder Hysenin negociator”

Artan Abrashi nga Lëvizja Vetëvendosje ka kritikuar Qeverinë, që siç u shpreh, nuk e ka shfrytëzuar dështimin e para dhjetë vjetëve të Serbisë në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë.

Ai po ashtu foli edhe për emërimet në postet e negociatorëve në Bruksel, duke thënë se “duhet ta urresh vendin tënd për ta vendosur Skënder Hysenin që të negociojë marrëveshje me Serbinë”.

“Janë persona pa platformë, pa parime. Hyseni ka shkuar i papërgatitur”, deklaroi Abrashi gjatë seancës në Kuvendin e Kosovës.

Më Shumë

AAK kërkon që paga minimale të jetë 370 euro

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka propozuar që paga minimale në vendin tonë të jetë 370 euro. AAK po ashtu ka propozuar që pensioni i...

Celine Dion anulon turneun botëror, shkak problemet shëndetësore

Këngëtarja 55-vjeçare anuloi edhe një herë turneun në Britaninë e Madhe dhe atë evropiane të premten mes luftës së saj me sindromën Stiff-person. “Ndërsa bota...

Lajmet e Fundit