16.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Asfaltohet rruga në lagjen e Muhaxherëve në Tërpezë

Rruga “Blerim Krasniqi” në lagjen e “Muhaxherëve” në fshatin Tërpezë të Komunës së Malishevës, është asfaltuar. Rruga e cila kishte filluar të rregullohet ditë më parë, tashmë ka përfunduar pjesa kryesore e ndërtimit të saj, përkatësisht asfaltimi.

Për këtë qëllim sot këtë lagje e kanë vizituar i pari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj dhe drejtori i urbanizmit, Ahmet Morina.

Begaj dhe Morina, janë njoftuar për asfaltimin e rrugës, ndërsa banorët e kësaj lagje i kanë uruar për rregullimin e rrugës, e cila ka rëndësi jetike për banorët, pasi ndihmon qarkullimin dhe lëvizjen e banorëve.

“Ne e kemi për obligim që të gjithë qytetarëve të ju krijojmë kushte sa më të mira për jetesë, e sidomos në vendet apo fshatrat e thella, për të cilët asfaltimi i rrugës ka rëndësi jetike. Banorët e kësaj lagje e gëzofshin rrugën e re”, ka thënë kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj.

Ndërsa drejtori i Drejtorisë së Urbanizmit, Ahmet Morina, ka thënë se “kjo rrugë me gjatësi prej 500 metrave, sikur edhe shumë rrugë dhe projekte tjera, janë pjesë e realizimit të projekteve në infrastrukturën rrugore në Komunën e Malishevës, dhe të gjitha këto mundësohen nga buxheti i Komunës së Malishevës”.

Më Shumë

Prizren, 21 aktakuza kundër 24 personave

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se nga prokuroritë Themelore janë ngritur gjashtëdhjetenëntë (69) aktakuza kundër shtatëdhjetenëntë (79) personave, për vepra të ndryshme penale. Ndërsa,...

Vazhdojnë pushimet luksoze në Egjipt, kjo është ‘sefaja’ që po e bëjnë Arjola e Adriana

Dy aktoret e njohura shqiptare, Adriana Matoshi dhe Arjola Demiri, janë shoqe shumë të mira me njëra-tjetrën. Përveç projekteve të përbashkëta në sferën profesionale, ato...

Mona Liza

Lajmet e Fundit