25.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Agolli votoi Ronaldon dhe Zidane-n

Pasi u ndanë zyrtarisht edhe çmimet për lojtarin dhe trajnerin më të mirë gjatë sezonit të kaluar, FIFA ka bërë publike edhe votat e kapitenëve të skuadrave kombëtare.

Pasi u ndanë zyrtarisht edhe çmimet për lojtarin dhe trajnerin më të mirë gjatë sezonit të kaluar, FIFA ka bërë publike edhe votat e kapitenëve të skuadrave kombëtare.

Kapiteni i Kombëtares shqiptare të futbollit, Ansi Agolli ka votuar 5 pikë për Ronaldon, 3 pikë për Lionel Messin dhe në vendin e tretë, 1 pikë për Buffonin.  Ndërsa përsa i përket çmimit të trajnerit, Ansi Agolli ka votuar me 5 pikë Zidane, 3 pikë Allegrin dhe 1 pikë për trajnerin e Totenhemit, Mauricio Pochetino.

Peci: 2023, viti më i suksesshëm i sektorit të bujqësisë që nga paslufta

Ministri i Bujqësisë Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, para Komisionit për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim dhe Zhvillim, ka raportuar për punën e tij...

Sheikh Jassim ‘mund të bëjë ofertë të re për Manchester United’

Sheikh Jassim bin Hamad Al Thani thuhet se mund të bëjë një tjetër ofertë për Manchester United, me Katarin që mendohet të jetë i...

Lajmet e Fundit