0.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Ajdar Idrizaj nga Zhuri dënuhet me 16 muaj burgim

Gjykata-qekiqiGjykata Themelore e Prizrenit, ka dënuar me 16 muaj burgim Ajdar Idrizaj nga fshati Zhur i Prizrenit. Ai është shpallur fajtor për veprën penale të vrasjes në tentativë.

“Dënimi iu shqiptua të akuzuarit Ajdar Idrizaj pasi u shpall fajtor për veprën penale të vrasjes në tentativë nga neni 146 lidhur me nenin 20 të KPK-së dhe veprës penale mbajtja në pronësi, posedim ose në shfrytëzim të paautorizuar të armëve nga neni 374 par.1. të KP-së”, tha zëdhënësja e Gjykatës Themelore në Prizren,Aferdita Kicaj.

“I akuzuari Ajdar Idrizaj me datën 15.10.2012 rreth orës 15,20 minuta, jo shumë larg gurores ,” Badallaj 5 “ SHPK, afër hyrjes në fshatin Zhur duke ardhur nga Prizreni, e vëren të dëmtuarin D.B. i cili me ekskavator po bënte pastrimin e terrenit në pronën që pretendon se është e tij. Së bashku me birin e tij( dëshmitari) P.I .i afrohet të dëmtuarit dhe kërkon nga ai që ta ndërpres punimet, dhe pasi i dëmtuari refuzon, atëherë dëshmitari P.I tenton ta sulmon me tërfurk, dhe i akuzuari reagon në mënyrë që nga brezi e nxjerrë revolen e tipit të panjohur me ngjyrë të zezë me nr. serik E.495684 dhe e zbrazë njëherë në drejtim të dëmtuarit”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Vëllaznimi fiton ndeshjen dramatike ndaj Ponte Prizrenit

Vëllaznimi ka shënuar fitore fantastike ndaj Ponte Prizrenit, duke e mposhtur në vazhdime, me rezultat 91-86, në kuadër të Prince Caffe Superligës së Kosovës...

Shkolla e fshatit Gorozhup të Hasit nuk ofron kushte për mësim

Shkolla fillore në Gorozhup të Hasit po përballet me probleme infrastrukturore pasi ambientet e brendshme të kësaj shkolle po krijojnë lagështirë, duke mos krijuar...

Lajmet e Fundit