3.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Mbyllet Rasti “Kleçka”

FatmirLimaj-lirimiRasti “Kleçka” është përmbyllur në mungesë të provave. Kështu ka vendosur Gjykata.
Avokati i Fatmir Limajt, Tomë Gashi ka thënë se ky rast është përmbyllur.

Në mungesë të provave Gjykata ka vendosur ta përmbyllur rastin e njohur si Kleçka, ku ndër të akuzuarit për krime lufte krime kundër popullatës civile gjatë luftës më 1999, ishte edhe deputeti dhe Kryetari i Nismës, Famtir Limaj./Gazeta Blic/

Më Shumë

Skënderbeu i tragjedisë së Haxhiademit: Një tjetër pavdekësi, por e plagosur

Nga: Visar Zhiti Dua të marr ndër duar tragjedinë “Skënderbeu” të Etëhem Haxhiademit, ta shfletoj sërish e sërish, sidomos sot … Vit Skënderbejan, 555 vjet pavdekësi...

Arrestohet një 36-vjeçar në Rahovec, iu gjetën dy pushkë, një mitraloz e 130 fishekë në shtëpi

Një 36-vjeçar është arrestuar në Rahovec, pasi gjatë një kontrolli në shtëpinë e tij në fshatin Drejnë i janë gjetur dy pushka me mitraloz...

Lajmet e Fundit