-6.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Vlora Çitaku braktis edhe PDK-në

Vlora CitakuuVlora Çitaku përveç që ka dhënë dorëheqje nga mandati i deputetes, ka dhënë dorëheqje edhe nga Partia Demokratike e Kosovës, madje edhe nga posti i ministres.

Në këtë të fundit, ushtrues detyre deri në formimin e Qeverisë së re, e ka lënë zëvendësministrin e deritanishëm, Gëzim Kasapolli, ndërsa PDK-ja ka mbetur pa një nënkryetare.

Çitaku nuk pranon të flas se përse ka dhënë dorëheqje nga të gjitha angazhimet politike, por thuhet se është emëruar si konsule nëNewYourk.

Më Shumë

Shkon në mbi 8 mijë numri i të vdekurve në Turqi e Siri

Mbi 6 mijë e 200 persona kanë vdekur si pasojë e tërmetit në Turqi. Kështu ka bërë të ditur Agjencia e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe...

Mjekët specialistë që punojnë vetëm në sektorin publik mund të marrin deri në 1800 euro pagë

Ministria e Shëndetësisë ka vendosur që t’i stimulojë mjekët specialistë të cilët punojnë vetëm në sektorin publik përmes shtesës në pagë. Këtë e bëri të...

Lajmet e Fundit