14.8 C
Prizren
E enjte, 1 Qershor, 2023

Aksident makabër, kamioni zë poshtë punonjësin e burgut

Një aksident i rëndë i mori jetën punonjësit të burgut në Rrogozhinë, i cili po lëvizte me biçikletë. Viktima quhet Shpëtim Gjuzi, 45 vjeç, banues në Rrogozhinë, punonjës i sigurisë së burgut që ndodhet në këtë qytet.

Ngjarja ka ndodhur pak metra larg Burgut të Rrogozhinës, në kohën ku 45-vjeçari ishte rrugës për në punë. Biçikleta me të cilën Gjuzi po lëvizte u përplas nga një kamion, i cili e zuri poshtë atë. U desh ndërhyrja e policisë për nxjerrjen e trupi të pajetë nga gomat e kamionit.

Dyshimet e para janë se 45-vjeçari ishte duke folur në celular teksa ecte me biçikletë dhe ka humbur kontrollin duke përfunduar poshtë kamionit. Policia thotë se, ka shoqëruar drejtuesin e kamionit për të zbardhur aksidentin. /Shekulli/

Më Shumë

Parashikimi i moti për sot në Kosovë: Parashihen reshje dhe ulje e temperaturave

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që sot mbi vendin tonë të mbajë mot i vranët. Sipas IHMK-së, parashikohet ulje e lehtë e temperaturave. Gjatë ditës mund...

10 mijë punëkërkues regjistrohen në platformën ‘Superpuna’

Në platformën qeveritare të punësimit “Superpuna”, deri më tani janë regjistruar 10 mijë punëkërkues. Lajmin e ka bërë me dije ministri i Financave, Hekuran Murati,...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit