11.8 C
Prizren
E enjte, 30 Mars, 2023

Aksident në Suharekë/ Vetura bie në kanal

Një veturë ka përfunduar në kanal.

Aksidenti ka ndodhur në Suharekë.

Dy persona janë lënduar.

Policia njofton se ky aksident ka ndodhur për shkak pakujdesisë së vozitësit.

“Raportohet se i dyshuari mashkull K-Shqiptar, derisa ishte duke drejtuar veturën, nga pakujdesia dhe mospërshtatja e shpejtësisë së lëvizjes humb kontrollin ndaj automjetit dhe del jashtë rrugës ku bie në një kanal”, njofton PK.

“Si pasojë e aksidentit lëndime të lehta trupore kanë pësuar dy pasagjerët meshkuj K-Shqiptarë, ndërsa vozitësi i automjetit pëson lëndime të rënda trupore dhe i njëjti dërgohet në Spitalin e Prishtinës për tretman mjekësor”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

24 vjet nga masakra e familjes Berisha në Suharekë

24 vjet më parë, forcat serbe, fillimisht kishin shtënë me armë zjarri në drejtim të rreth 50 anëtarëve të familjes Berisha në Suharekë e...

Zelensky kërkon një samit për planin e paqes

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky u ka kërkuar liderëve të BE-së të organizojnë një samit në një kryeqytet evropian për të diskutuar planin e tij...

Lajmet e Fundit