23.8 C
Prizren
E hënë, 16 Maj, 2022

Aksidenti i Arnold Schwarzenegger – mes personave të përfshirë, edhe një fanse e tij

Një nga personat e përfshirë në aksidentin e shumë makinave të Arnold Schwarzenegger-it nuk mund t’u besonte syve të saj se me kënd kishte aksidentuar,  jo vetëm për shkak të përplasjes, por sepse ajo është një fanse e madhe e tij.

Habiba Muminova ishte një nga shoferet që ndeshi veturën e saj me SUV-in e Arnold-it në aksidentin e së premtes, dhe ajo tha për TMZ se –“ndjeu sikur po halucinonte kur Arnold doli prej makinës së tij”.

Arnold Schwarzenegger pas aksidentit.

Habibaka thënë se Arnold është një nga aktorët e saj të preferuar dhe pos që s’ishte nevrike nga aksidenti, ajo kishte thënë – “Zoti e bekoftë aktorin”,

Mes tjerash ajo ka rrëfyer se ishte duke bërë punën e saj – duke i çuar pacientët në takimet e mjekut – kur papritmas ajo u përplas në mes të një aksidenti ku përfshihej një yll filmi, si Schwarzenegger.

Vetura e Habibas.

Ajo thotë se po priste të ndizej drita e kuqe e semaforit në Sunset Blvd kur fuoristrada e Arnoldit u përplas me një Prius, para se ta kuptonte se një nga gomat e pasme të Arnoldit po përplasej me makinën e saj, duke shkaktuar një tronditje të fortë.

Habiba thotë se goditja fillestare ishte aq e fortë sa mendoi se theu shtyllën kurrizore. Me SUV-në e Arnold-it që bllokoi derën e saj, Habiba thotë se doli nga dritarja e pasagjerit, ku u prit nga reaguesit e parë dhe e këshilluan të shkonte në spital.

Pamje nga aksidenti.

Në vend të kësaj, ajo qëndroi në vendin e ngjarjes, me pacientin që po e transportonte.

Ajo thotë se tani po përjeton dhimbje në shtyllën kurrizore dhe në shpinë, nga shpatulla poshtë në anën e saj të majtë, teksa shton se do të kontrollohet nga një mjek këtë javë.

Muminova është e shqetësuar për punën e saj duke ecur përpara — ajo thotë se makina e saj është dëmtuar rëndë, gjë që do ta bëjë të vështirë, nëse jo të pamundur, lëvizjen e pacientëve nëpër qytet.

Ajo thotë se ka kontaktuar me një avokat për këshilla ligjore.

Burime pranë revistës, TMZ, kanë bërë të ditur se fajtori për aksidentin besohet të jetë aktori, por që i njëjti nuk është dënuar akoma nga policia.

/Albanianpost.com

Më Shumë

“Ma ke shkatërru jetën, kam me t’vra”, pacienti kërcënon mjekun në Rahovec

Kërcënimet ndaj personave zyrtarë dhe profesionistëve shëndetësorë, janë një fenomen në rritje në vendin tonë. Vetëm në muajt e fundit janë raportuar raste të ndryshme...

Aksident në rrugën Zhur -Prizren

Para pak minutash ka ndodhur një aksident trafiku në rrugën Zhur – Prizren, raporton TV Prizreni. Sipas dëshmitarëve të rastit një person është lënduar ndërsa...

Bie nga kulmi ku ishte duke punuar-edhe një rast i lëndimit në vendin e punës në Prizren

Policia e Kosovës, ka njoftuar se dje është lënduar një punëtor në vendin e tij të punës. Sipas raportit të policië, ngjarja ka ndodhur në...

Deputeti kanadez kërkon falje pasi u lidh në seancë virtualisht nga tualeti

Një deputet kanadez ka kërkuar falje për shkak se kishte marrë pjesë në një seancë parlamentare online nga tualeti i tij. Deputeti liberal Shafqat Ali...

Malisheva fiton nga Gjilani po mbetet në pozitë që e largon nga Superliga

Malisheva ka realizuar fitore nga Gjilani, në ndeshjen e sotme, në kuadër të Javës së parafundit të Superligës. Rezultati përfundimtar ka qenë 3-4. Sobowale dhe Berisha...

Lirohet nga burgu Elsa Lila, avokati Visha: E gjitha një keqkuptim

Këngëtarja shqiptare Elsa Lila e arrestuar në 16 mars në Itali me akuzën për përfshirje në grup kriminal, është liruar nga burgu. Lajmi është konfirmuar...

Zyrtare: City transferon Haalandin

Skuadra e Premier Ligës, Manchester City ka njoftuar edhe zyrtarisht për transferimin e Erling Haalandit. City ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje në parim edhe...

Afro 100 fëmijë ukrainas u vranë gjatë prillit

Afro 100 fëmijë janë konfirmuar se janë vrarë në Ukrainë në prill, sipas zëvendësdrejtorit ekzekutiv të Unicef. Megjithatë, Omar Abdi pranoi se numri i vërtetë...

Raketat, prodhim britanik me të cilat ukrainasit godasin forcat ruse – pasi u përshtaten për t’u ‘hedhur’ nga automjetet e vogla

Ukraina ka shfaqur raketat britanike Brimstone që përdoren në mbrojtjen e vendit kundër forcave pushtuese ruse të Vladimir Putin. Sipas mediave britanike, përcjell Telegrafi, arma...

Qeveria thotë se ka arritur t’i bindë disa shtete për liberalizimin e vizave

Qeveria e Kosovës është zotuar se sivjet do të ndërmarrë disa hapa drejt konkretizimit të proceseve integruese në Bashkimin Europian. Në një deklaratë për Radion...

Rudiger nga sezoni tjetër në Real Madrid

Mbrojtësi i Chelseat Antonio Rudiger, nga sezoni i ardhshëm, do ta djersitë fanellën e Real Madridit. Kjo u konfirmua nga gazetari sportiv Fabrizio Romano. Kontrata do...

Rasti “Abi Çarshia”, përfundon gjykimi ndaj ish-zyrtarëve të Komunës së Prizreni

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të akuzuarit Islam Thaçi, Jetmire Vrenezi, Egzona Morina- Thaçi, Arian Taraku, Isë Bislimaj dhe Shqipron Krasniqi, gjatë fjalës përfundimtare në...

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj për vitin shkollor 2022- 2023, për klasat 6 dhe 10. Për nxënësit e interesuar ofrojmë...

Brenda një viti e gjysmë në Kosovë janë hapur mbi 13 mijë biznese

Vetëm brenda një viti e gjysmë në Kosovë janë hapur mbi 13 mijë biznese. Kështu i kanë thënë Radio Kosovës zyrtarë nga Agjencia e...

Kurti viziton kompaninë LinkedIn në SHBA, i fton të investojnë në Kosovë

Kryeministri Albin Kurti, i cili po qëndron në SHBA, ka vizituar kompaninë e njohur LinkedIn. Gjatë takimit me bordin drejtues të kësaj platforme online, Kurti...

Kjo është lista e emrave më të përfolur për president të Shqipërisë

Konferenca e Kryetarëve ka caktuar të martën 16 majin si raundin e parë të votimit për zgjedhjen e presidentit të Republikës. Deri në këtë datë...

Lajmet e Fundit