18.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Ambasada e Turqisë dhuron 200 pako me mjete didaktike për fëmijët me aftësi të kufizuara në Prizren

Ambasada e Turqisë në Kosovë ka dhuruar sot 200 pako me mjete didaktike për fëmijët me aftësi të kufizuara në Prizren.

Drejtoresha e Arsimit, Luljeta Veselaj-Gutaj, ka ritheksuar se Komuna e Prizrenit është e përkushtuar dhe punon për të drejtat dhe mirëqenien e të gjithë fëmijëve, pa dallim.

Në këtë kontekst, ajo ka thënë se roli i mësuesve të arsimit special është sa jetik, aq edhe fisnik. “Çdo vit do të rritet numri i asistentëve mbështetës në shkollat e Komunës së Prizrenit që është tregues domethënës që dëshmon seriozitetin për trajtimin e fëmijëve me aftësi të kufizuara dhe integrimin e tyre në shoqëri”, ka thënë drejtoresha Veselaj-Gutaj./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Përleshen fizikisht anëtarët e dy familjeve në Prizren, policia arreston shtatë persona

Dy familje janë përleshur fizikisht mes vete në Prizren, pas një mosmarrëveshje. Lidhur me rastin, Policia ka arrestuar shtatë persona. Të njëjtit janë ndaluar për...

Në 25-vjetorin e zhdukjes së Ukshin Hotit, djali i tij publikon një letër të shkruar nga i ati

Kryetari i Komisionit për të Pagjeturit, Andin Hoti, në 25-vjetorin e zhdukjes së babait të tij, veprimtarit Ukshin Hoti, e ka përkujtuar atë mënyrë...

Lajmet e Fundit