3.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Anton Quni përkujton veprimtarin, Sefer Rexhaj

Kryetari i LDK-së në Prizren, Anton Quni ka përkujtuar sot veprimtarin Sefer Rexhaj, në katër vjetorin e vdekjes.

“Në një ditë si kjo, katër vite më parë, LDK e Prizrenit humbi një veprimtar të devotshëm e të përkushtuar”, tha Quni.

“Ikja e Sefer Rexhës në amshim, krijoi zbrazëti që vazhdojmë ta ndjejmë përditë”.

“Seferi, do të mbetet përjetësisht në kujtimet tona si njeri me zemër të madhe e bujar, që e ndihmoi pa kursim LDK’ në në të cilën besonte shumë, e kujtojmë si njeri të dashur e të afert për kolegët e miqtë dhe të përkushtuar për vendin”.

“Me bashkëpunëtorët e mi, sot bëmë homazhe tek varri dhe vizituam familjen e tij.
U prehtë në paqe!”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Prizren: Djali ia demolon zyrën babait, policia e arreston dhe i sekuestron marihuanë e heroinë

Policia e Kosovës raporton se kanë arrestuar në Prizren një person të dyshuar, mashkull, i cili ka ushtruar dhunë ndaj babait të tij. ‘’Është arrestuar...

Oleksandr Usyk tërhiqet nga meçi me Tyson Furyn

Oleksandr Usyk është tërhequr nga bisedimet me Tyson Furyn për një luftë për kampionin e padiskutueshëm të botës në kategorinë e rëndë të boksit. Lufta...

Lajmet e Fundit