16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Arrestohen dy persona në Suharekë, për dhunim të vajzave të mitura

PoliciaKS-prangatDy persona nga Suhareka janë arrestuar nga policia, pas dyshimit se kanë dhunuar dy vajza të mitura.

“Hetuesit rajonal nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren pas raportimit të një rasti nga kolegët e Suharekës, kanë arrestuar dy meshkuj të moshës së re me arsyetimin e bazuar se të  njëjtit kanë konsumuar elemente të veprës penale të dhunimit të kryera ndaj dy të miturave, njëra në moshën 16 vjeç”, tha zëdhënësi i PK-së në Prizren, Hazir Berisha.

“Hetuesit rajonal dhe krim- teknika kanë mbledhur prova materiale në vendin e ngjarjes, të cilat do të dërgohen në laboratorin e policisë për ekzaminim”. “Dy të arrestuarit,  me urdhër të prokurorit të shtetit, janë ndaluar nën masën e arrestit policor”/PrizrenPress.com/

Me mjet të mprehtë shpoi gomat e katër veturave, arrestohet i dyshuari në Suharekë

Policia e Kosovës ka njoftuar ka arrestuar një person pasi ka shpuar me mjetë të mprehtë gomat e katër veturave të parkuara. Rasti ka ndodhur...

Rritet çmimi i naftës për 10 centë, ankohen fermerët

Çmimet e derivateve të naftës u rriten për afro 10 centë në ditët e fundit. Më së keqi këtë situatë përballen bujqit, të cilët...

Lajmet e Fundit