28.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Arrestohen dy persona në Suharekë, për dhunim të vajzave të mitura

PoliciaKS-prangatDy persona nga Suhareka janë arrestuar nga policia, pas dyshimit se kanë dhunuar dy vajza të mitura.

“Hetuesit rajonal nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren pas raportimit të një rasti nga kolegët e Suharekës, kanë arrestuar dy meshkuj të moshës së re me arsyetimin e bazuar se të  njëjtit kanë konsumuar elemente të veprës penale të dhunimit të kryera ndaj dy të miturave, njëra në moshën 16 vjeç”, tha zëdhënësi i PK-së në Prizren, Hazir Berisha.

“Hetuesit rajonal dhe krim- teknika kanë mbledhur prova materiale në vendin e ngjarjes, të cilat do të dërgohen në laboratorin e policisë për ekzaminim”. “Dy të arrestuarit,  me urdhër të prokurorit të shtetit, janë ndaluar nën masën e arrestit policor”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

1791 gjoba në trafik në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1791 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Zyba lë Ballkanin, shkon te Slovan Liberec

Qëndrim Zyba nuk do të jetë më pjesë e skuadrës së Ballkanit. Skuadra nga Suhareka ka njoftuar se mesfushori  do ta vazhdojë karrierën e tij në Çeki...

Lajmet e Fundit