14.8 C
Prizren
E enjte, 1 Qershor, 2023

Arrestohen tetë persona në Prizren, nuk respektuan orën policore

Tetë persona nuk kanë respektuar orën policore në Prizren.

Ata janë shoqëruar në polici dhe janë liruar me procedurë të rregullt.

Raporti i plotë i  policisë

• Prizren 17.04.2020-10:10 Është raportuar se tre të dyshuarit meshkuj kosovarë janë shoqëruar në polici pasi që të njëjtit janë takuar duke mos respektuar vendimin për parandalim të përhapjes së pandemisë . Të njëjtit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt.

• Prizren 17.04.2020 -17:25. Nga njësiti policor është ndaluar i dyshuari mashkull kosovar, i cili nuk e kishte zbatuar vendimin për parandalim të përhapjes së pandemisë. Ndaj të dyshuarit është iniciuar rast në procedurë të rregullt.

• Prizren 17.04.2020 17:30. Njësitë policore kanë ndaluar një veturë në të cilën ishin dy persona të dyshuar meshkuj kosovarë të cilët nuk kishin zbatuar vendimin për lëvizje të kufizuar sipas orarit të paraparë. Të dyshuarit pas intervistimit me urdhër të prokurorit lirohen në procedurë të rregullt.

• Prizren 17.04.2020 19:15. Njësitë policore kanë ndaluar një veturë në të cilën ishin dy persona të dyshuar meshkuj kosovarë të cilët nuk kishin zbatuar vendimin për lëvizje të kufizuar sipas orarit të paraparë. Të dyshuarit pas intervistimit me urdhër të prokurorit lirohen në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Turqit e Ballkanit s’e duan Erdoganin, votuan Kiliçdaroglunë

Fitorja e presidentit Recep Tayyip Erdogan në balotazhin presidencial të Turqisë të dielën u festua në të gjithë Ballkanin – rajon në të cilin...

Haradinaj kërkon mocion për rrëzimin e qeverisë Kurti II: Po rrezikohet sovraniteti

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur pas mbledhjes së kryesisë së partisë. Ai ka thënë se qëndrimi i partisë së tij, është që të...

Lajmet e Fundit