19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Artan Abrashi, kandidat për kryesues të Kuvendit të Prizrenit

Artan Abrashi do të jetë kandidat për kryesues të Kuvendit të Prizrenit.

Ai, për këtë post, ka marrë mbështetje nga Lëvizja Vetëvendosje.

Abrashi është kryetar i  VV-së në Prizren, ndërsa në zgjedhjet e fundit lokale,  ka qenë bartës i listës zgjedhor.

Burimet e “PrizrenPress”-it bëjnë të ditur se propozimi për Abrashin është mirëpritur edhe nga subjektet e tjera politike.

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka,ka premtuar ndërkaq se Ekzekutivi dhe legjislativi do te kompletohen në janar të vitit të ardhshëm. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Biletat për ndeshjen Kosovë–Qipro mund të blihen online deri në orën 15:00

Biletat për ndeshjen e Ligës së Kombeve mes Kosovës dhe Qipros mund të blihen online deri në orën 15:00. Federata e Futbollit të Kosovës ka...

Grevistëve nuk u dalin pagat e muajit shtator

Punëtorëve të sektorit publik të cilët janë në grevë tash e një muaj, nuk u janë ekzekutuar ende pagat e shtator. Qeveria e Kosovës në...

Lajmet e Fundit