21.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Asfaltohen edhe tri rrugë në Bellanicë të Malishevës

rruga ne ballanic te malishevesNë kuadër të rregullimit të infrastrukturës rrugore, në fshatin Bellanicë të Komunës së Malishevës, ka filluar asfaltimi i tri rrugëve brenda fshatit, duke i lidhur kështu lagjet e këtij fshati me rrugën kryesore. Fillimin e asfaltimit të këtyre rrugëve e kanë parë nga afër, kryetari i Malishevës, Ragip Begaj dhe drejtori i Urbanizimit, Urim Kastrati.

Begaj e Kastrati, kanë parë nga afër punimet gjatë asfaltimit, dhe në të njëjtën kohë janë takuar me banorët e këtij fshati, të cilët i kanë uruar për rregullimin e rrugëve, duke ju lehtësuar edhe më shumë jetën e këtyre banorëve, pasi tani qarkullimin e kanë më të lehtë, pa baltë e pluhur.

Banorët e Bellanicës, e kanë falënderuar kryetarin Begaj dhe Komunën e Malishevës, për investimet që janë duke u bërë në fshatin Bellanicë, në infrastrukturën në përgjithësi.

Pas kësaj, kryetari Begaj dhe drejtori Kastrati, kanë inspektuar punimet edhe në rrugën Bellanicë-Bardh, e filluar ditë më parë./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Inspektorët e Prizrenit largojnë materialet e vendosura në hapësirat publike

Inspektorët e Komunës së Prizrenit kanë ndërmarrë një aksion për largimin e pllakave të qeramikës, kubëzave, mermerëve dhe materialeve të tjera të vendosura nga...

Lansohet projekti e-Twinning, bashkëpunim arsimor me 40 shtete evropiane

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, bashkë me përfaqësuesin e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Johannes Madsen, e kanë bërë...

Lajmet e Fundit