33.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Kompania e Petrit Selimit shqetëson qytetarët me sondazhe telefonike

Petrit SelimiNjë organizatë me emrin “KUMT Consulting” ka disa ditë që bën anketë telefonike me qytetarët duke i pyetur ata se për kë do të votonin në zgjedhjet e 8 qershorit.

Kjo organizatë nuk ekziston në regjistrin e Departamentit për Regjistrim dhe Ndërlidhje me OJQ-të, ndërsa me të njëjtin emër ekziston në Administratën Tatimore (ATK) dhe në Agjencinë për Regjistrimin e Bizneseve (ARBK), me pronar zëvendësministrin e Jashtëm, Petrit Selimi dhe me analistin Shkëlzen Maliqi.

Nëpërmjet dy numrave të telefonit nga operatori IPKO, (numrat e njohur për redaksinë), kjo organizatë kërkon të dijë preferencat politike të qytetarëve të cilat thonë se do t’i përdorin për një sondazh lidhur me zgjedhjet qendrore. S.G, nga Prishtina tregon se kjo organizatë e ka kontaktuar të hënën në mesditë../Koha Ditore/

Më Shumë

Rrëfimi i fotoreporterit që xhiroi largimin e forcave serbe nga Prizreni

Muaji qershor për shumicën e qytetarëve të vendit është i spikatur për shkak se pikërisht në këtë muaj vendi u çlirua nga Serbia. E,...

Falet namazi i Kurban Bajramit, ftesë për vepra të mira e solidaritet

Manifestimi qendror për territorin e Kosovës, kushtuar kësaj feste, u mbajtë në “Xhaminë e Madhe” në Prishtinë. Myslimanët në tërë botën, ashtu edhe në Kosovë,...

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit