23.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Prill, 2024

Avdyli sulmon PDK e LDK: Nuk e kanë problem që dhe 20 vite tjera të pranonin që Serbia të lëshojë targa, veç për pushtet

Deputeti i partisë Guxo, Haxhi Avdyli, ka sulmuar ashpër dy partitë opozitare, PDK-në e LDK-në.

Sipas Avdylit, këto dy partië nuk e kanë problem që të pranojnë që Serbia të lëshojë targa serbe edhe 20 vite të tjera vetëm për të ardhur në pushteti.

Më tej, Avdylit ka shkruar në Facebook, se pushteti për ta është vetëm për t’i mbushur xhepat e tyre përmes tenderëve.

Reagimi i Avdylit po bëhen në kohën kur opozita për kërkon nga Qeveria Kurti që të ketë koordinim më të madh me aleatët ndërkombëtarë.

Më Shumë

Nënkryetari i Prizrenit viziton Këshillin e Bashkësisë Islame

Me rastin e Fitër Bajramit, nënkryetari i Komunës së Prizrenit, Kujtim Gashi, së bashku me kryesuesen e Kuvendit Komunal, Antigona Bytyqi, drejtorë e asamblistë...

Shkruhen fjalë banale në memorialin e dëshmorëve në Kushnin të Hasit

Policia e Kosovës ka nisur hetimet pasi dikush shkroi fjalë banale tek memoriali i dëshmorëve në fshatin Krushnin të Hasit. Sipas policisë, po ashtu është...

Lajmet e Fundit