18.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Avokatët të bindur në pafajësin e Mujës dhe drejtorëve të tij

Ramadan MujaAvokatët mbrojtës të kryetarit të Prizrenit, Ramadan Muja dhe pesë drejtorëve të tij, në seancën e sotme gjyqësore, kanë thënë se klientët e tyre nuk janë fajtorë.

Ruzhdi Berisha, avokat i kryetarit Muja,tha se klienti i tij nuk e ka bërë shkelje ligjore gjatë ushtrimit të detyrës zyrtare si kryetar i Prizrenit.
.Edhe Sahit Bibaj, avokat i drejtorit Drejtorisë së Urbanizmit,Sadik Paqarizi, tha se klienti i tij nuk ka kryer asnjë vepër penale.

Seanca gjyqësore ndaj kryetarit të Prizrenit, Ramadan Muja dhe pesë drejtorëve të tij, do të vazhdojë edhe nesër në Gjykatën Themelore të Prizrenit.

Prokurorja e EULEX-it, Natasha Vikeri, ndërkaq në fjalimin e saj përfundimtar ka kërkuar dënimin me burg prej 3 deri 8 vjet, për kryetarin Ramadan Muja dhe pesë drejtorët e tij. Sipas saj, të dyshuarit kanë keqpërdorë detyrën zyrtare.

Vikeri, akuzon kryetarin e Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, Sadik Paçarizin – drejtor i Urbanizmit dhe Planifikimit Hapësinor, Avni Ademajn – ish-u.d. së drejtorit të Gjeodezisë dhe Kadastrës, Kadri Ukimerin – ish-drejtor i Gjeodezisë dhe Kadastrës, Abdullah Tejecin – drejtor aktual i Gjeodezisë dhe Kadastrës dhe Minir Krasniqin – drejtor i Administratës, për kryerjen e veprave penale gjatë ushtrimit të detyrës zyrtare./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Një 45-vjeçare dyshohet se është vetëvrarë mëngjesin e sotëm në Prizren

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Prizren, ku një grua dyshohet se është vetëvrarë. Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin, Shaqir Bytyqi,...

Luizi poston një foto më të bijën në krah, i bën dedikim të veçantë

Fituesi i Big Brother Vip Albani, Luiz Ejlli, ka postuar një foto të ëmbël më të bijën në krah. Ai përkrah fotos shkroi, “Nëse vetëm...

Lajmet e Fundit