1.8 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Mobilizohen për ethet hemorragjike

begaj ne QKMFKryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, ka vizituar Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare (QKMF) në Malishevë.

Ai ka ofruar mbështetjen e plotë për QKMF-në. “Jemi në sezonin e përballjes me problemin e etheve hemorragjike dhe thumbimet nga rriqrat, dhe ju keni përkrahjen e plotë, në mënyrë që së bashku, të arrijmë t’ju dalim në ndihmë qytetarëve tanë dhe në të njëjtën kohë të punojmë për parandalimin e etheve hemorragjike”.

Drejtori i QKMF-së, Besim Zogaj, njoftoi kryetarin Begaj për gjendjen e përgjithshme në QKMF, si dhe për nevojat që ka kjo qendër për t’i rritur shërbimet ndaj qytetarëve të Komunës së Malishevës.

“Si QKMF, kemi planifikuar që ligjëratat të fillojnë një muaj më herët, se vitet e tjera, sikur edhe fushatat e vetëdijesimit, po ashtu të fillojnë më herët”.

Zogaj, bëri të ditur se deri më tani janë regjistruar tri raste të thumbimit nga rriqrat dhe të gjitha rastet janë në gjendje të mirë.

”Nuk kanë indikacione të infektimit eventual me ethe hemorragjike”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall konkurs për një mësimdhënës/e të lëndës së matematikës

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall të lirë këtë vend pune: Një mësimdhënës ose mësimdhënëse për lëndën e matematikës. Kandidati duhet të fillojë punën më 09.01.2024 deri më 30.06.2024,...

Nuk njihet, Kiara bën ndryshim drastik në pamje

Kiara është mjaftë e përmendur kohëve të fundit në media rozë, kjo përshkak të videos së publikuar për shtatëzanin e saj. Moderatorja e njohur ka...

Lajmet e Fundit