15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

Ballkani ‘e shkel’ kampionin e Bullgarisë, me një këmbë në fazën tjetër

Ballkani ka shënuar fitore të madhe ndaj Ludogoretsit, me rezultat 2-0, në kuadër të rrethit të parë të kualifikimeve të Ligës së Kampionëve.

Golin e parë në ndeshje e shënoi Meriton Korenica, pak para se të përfundonte pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, Ballkani e realizoi edhe një gol me anë të Qëndrim Zybës, pas një harkimi brilant të Lorenc Trashit.

Kampioni i Kosovës deri në fund e menaxhoi këtë rezultat, madje duke krijuar edhe disa raste të tjera, por në fund takimi u mbyll me këtë rezultat.

Skuadra suharekase ndeshjen kthyese do ta zhvillojë në Bullgari në javën e ardhshme, me epërsi prej dy golave. /Klankosova.tv.

Më Shumë

Totaj priti zyrtarët turq të Bashkisë së Komunës së Gaziantepit

Kryetari i Prizrenit,  Shaqir Totaj priti sot zyrtarët turq të Bashkisë së Komunës së Gaziantepit të Republikës së Turqisë. Diskutimi kryesor u përqendrua në qeverisjen...

Urgjencë mjekësore në aeroplan, përfaqësuesi i Mike Tysonit tregon se çfarë ndodhi

Mike Tyson pati një urgjencë mjekësore në një aeroplan dhe për këtë, përfaqësuesi i tij ka shpjeguar se çfarë ka ndodhur. Boksieri profesionist 57-vjeçar ishte...

Lajmet e Fundit