25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Ngacmoi seksualisht një grua, arrestohet burri nga Dragashi

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person të dyshuar për ngacmim seksual.

Sipas raportit të Policisë ai është dërguar në mbajtje. Rasti ka ndodhur të hënën.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se e kishte ngacmuar seksualisht viktimën femër kosovare. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë.

Gjenden mbetje mortore në Bishtazhin, dyshohet të jenë të luftës së fundit

Komisioni Qeveritar për Personat e Zhdukur, ka bërë të ditur se gjatë gërmimeve në Bishtazhin të Gjakovës janë gjetur disa mbetje mortore . Sipas KQPZh-së,...

Biblioteka e Prizrenit ofron kushte të mira për lexuesit

Nxënës, studentë dhe pensionistë e shfrytëzojnë hapësirën e bibliotekës së Prizrenit për të lexuar në çdo kohë. Pra, ata që e shfrytëzojnë bibliotekën janë...

Lajmet e Fundit