1.8 C
Prizren
E enjte, 23 Mars, 2023

Ballkani gjunjëzoi Llapin në ‘Zahir Pajaziti’

Skuadra e Ballkanit po tregohet e fortë në ketë kampionat, pasi sot e mposhti Llapin me rezultat bindës 1-3.

Vetëm në pjesën e parë, Llapi arriti të mbahet. Gjashtë minuta pasi filloi pjesa e dytë, Emini i vendasve e pengoi Prekazin dhe gjyqtari akordoi penallti. Nga pika e bardhë i pagabueshëm ishte Mirlind Daku, i cili realizoi golin e shtatë personal. Pas një ore lojë, Daku doli edhe një herë në skenë dhe realizon për 0-2, kurse Daku mori pjesë edhe në golin e tretë ku e shërbeu për mrekulli Blend Baftiu. Ndërsa Arbnor Ramadani realizoi golin e nderit për Llapin nga gjuajtja e lirë.

Llapi në tri ndeshjet e zhvilluara regjistroi tri humbje, kurse Ballkani e merr kryesimin me dhjetë pikë të grumbulluara./Epoka e re/

Më Shumë

Pezullimi i 37.5 milionë eurove nga Qeveria e Kosovës për komunat, Ibrahimi del me një kërkesë urgjente

Drejtori i Asociacionit të Komunave të Kosovës (AKK) Sazan Ibrahimi në emër të kryetarëve të komunave ka kërkuar nga institucionet qendrore lejimin e bartjes...

Vdes njëra nga këmbësoret që u aksidentuar sot në rrugën Gjakovë-Prizren

Njëra nga këmbësorët që u aksidentuar sot në rrugën Gjakovë-Prizren ka ndërruar jetë në QKUK. Nga përplasja e dy makinave mbetën të lënduar shtatë persona,...

Lajmet e Fundit