11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Ballkani shkëputet në krye të tabelës

Kanë përfunduar katër nga pesë ndeshjet e xhiros së 33-të të Superligës së Kosovës në futboll.

Ballkani është shkëputur në krye të tabelës pas fitores ndaj Malishevës 0:2, ndërsa Llapi ka barazuar 1:1 ndaj Gjilanit.

Kurse, Prishtina është mposhtur në shtëpi nga Drita me rezultat 1:2, kurse Feronikeli e ka mposhtur Lirinë me rezultat 4:1, e cila tashmë ka rënë nga liga.

Me këtë fitore, Ballkani është në pozitën e parë me 69 pikë, katër më shumë se Llapi që është në pozitën e dytë me 65 pikë.

Ndërsa, Drita është në vendin e tretë me 65 pikë, Malisheva në të katërtin me 53 pikë, Prishtina në të pestin me 46, Dukagjini në të gjashtin me 42 sosh, Feronikeli në të shtatin me 37, e Gjilani në vendin e tetë me 36.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Nënkryetari Kujtim Gashi shpreh lavdinë për heroizmin e dëshmorit të parë të Prizrenit, Përparim Thaçi

Nënkryetari i Komunës së Prizrenit, Kujtim Gashi, i shoqëruar nga familjarët e dëshmorëve dhe bashkëqytetarët, bën homazh në varrezat e dëshmorëve në Landovicë në...

Lëvizja Vetëvendosje nderon dëshmorin Përparim Thaçi, në 26-vjetorin e rënies së tij

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, Artan Abrashi së bashku me anëtarët e tjerë kanë përkujtuar dëshmorin Përparim Thaçi, në 26 - vjetorin e...

Lajmet e Fundit