6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Ballkani-Sivasspor, ja kush do ta ndajë drejtësinë në ‘Fadil Vokrri’

Ballkani të enjten mbrëma luan sfidën e radhës në Ligën e Konferencës.

Kampioni i Kosovës në ‘Fadil Vokrri’ pret Sivasspor-in, skuadër të cilën një javë më parë e mundi në Sivas, me rezultat 3-4, në kuadër të Grupit G në Ligën e Konferencës.

UEFA tashmë ka deleguar gjyqtarët për këtë ndeshje. Austriaku Manuel Schuettengruber do ta thotë fjalën kryesore në këtë ballafaqim. Roland Brandner dhe Robert Steinacher do të jenë ndihmësit e tij, teksa Stefan Ebner do të jetë gjyqtar i katërt.

Ndeshja Ballkani-Sivasspor nis në orën 21:00.

Më Shumë

Fajon: Sllovenia është avokate e fortë e liberalizimit të vizave për Kosovën

Shefja e diplomacisë sllovene, Tanja Fajon, ka deklaruar se Sllovenia është avokate e fuqishme e liberalizimit të vizave për Kosovën. “BE duhet të mbajë premtimin...

Raportohet për dy persona të zhdukur në Prizren

Policia në raportin 24-orësh ka njoftuar për dy persona të zhdukur në Prizren. Një rast është raportuar më 28 nëntor në ora 16:00, ndërsa një...

Lajmet e Fundit