25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Barcelona synon transferimin Carrasco-s

Barcelona po mendon transferimin e mesfushorit të Atletico Madrid-it, Yannick Carrasco.

Mesfushori belg duket se do të largohet në verën e ardhshme nga Atletico dhe këtë duan ta shfrytëzojnë katalanasit.

Sipas mediave spanjolle, Atletico kërkon mbi 15 milionë euro për ta lënë të lirë Carrasco-n në verë, shumë kjo që nuk është problem të paguhet nga Barcelona.

29-vjeçari ka pasur paraqitje të mira këtë sezon, duke shënuar shtatë gola dhe duke dhuruar katër asistime.

Ai ka kontratë të lidhur me Atletico-n deri në qershorin e vitit 2024, por mësohet se e ka refuzuar vazhdimin e saj.

Kujtojmë që Carrasco ka luajtur në dy periudha për Atletico-on.

Në total ai numëron 44 gola dhe 43 asistime në 257 ndeshje në të gjitha garat me skuadrën e Diego Simeone-s.Albanian Post 

Më Shumë

Haradinaj: Me Aleancën në qeverisje, Prizrenit do t’ia japim mundësinë për ta zhvilluar kapacitetin e tij ekonomik

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka marrë pjesë në Kuvendin e Punës së degës së AAK-së në Prizren, duke...

Rexhaj: Vetëvendosje e gatshme për zgjedhje, të bëhen krejt bashkë

Deputeti i Vetëvendosjes, Arbër Rexhaj ka komentuar deklaratat e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili sot ka paralajmëruar diskutime me partitë politike për...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit