2.8 C
Prizren
E hënë, 30 Janar, 2023

Bashkimi Demokratik lidhë koalicion me Ballin Kombëtar

foto konferencaBashkimi Demokratik(BD) ka nënshkruar të hënën marrëveshjen e koalicionit me Degën e Ballit Kombëtar në Prizren.

Nënkryetari dhe shefi i Shtabit Zgjedhor i BD-së, Nysret Durmishi tha se Bashkimi Demokratik në këto zgjedhje po futet shumë e përgatitur.

“Përveç miqve nga forcat tjera politike, partner kryesorë për fitoren e sigurtë në zgjedhjet e nëntorit do ta ketë qytetarin e Prizrenit me të cilin kryetari jonë Zafir Berisha dhe ekipi i tij janë në kontakte të vazhdueshëm dhe janë duke bërë kontratën qeverisëse për mandatin 4 vjeçar”, tha Durmishi.

Sipas tij, qytetarët e Prizrenit dhe Dragashit, ku do të garojë Bashkimi Demokratik çdo ditë janë duke u bindur se vota për Bashkimin Demokratik është votë kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, në të njëjtën kohë është votë për kthimin e identitetit dhe perspektivës qytetare në Kosovë.

Kryetari i Degës së Ballit Kombëtar, Lulzim Habiballari, tha ndërkaq se ballistët kanë një arsye shtesë që ta mbështesin kandidaturën e Zafir Berishës për kryetar të Prizrenit. “Për shkak të kaluarës së tij të lavdishme familjare dhe individuale, i cili rrjedh nga familje balliste dhe ka vazhduar vijën balliste deri në luftën e fundit të UÇK-së si dhe ka përfaqësuar denjësisht qytetin e Prizrenit dhe në Parlamentin e Kosovës”, tha Habiballari.
Ai apeloi tek elektorati prizrenas të cilët kanë mëdyshje se kënd ta votojnë për kryetar të Prizrenit se zgjedhja më e duhur për ta është Zafir Berisha./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

PSV kërkon Elanga-n, Manchester United kërkon të rikthejë Januzajn

Eindhovens Dagblad raporton se PSV Eindhoven po konsideron të nënshkruajë Anthony Elanga në huazim nga Manchester United. PSV po përpiqet të gjejë një zëvendësues për...

Një tjetër yll i ri brazilian afër transferimit në Evropë

Flamengo ka rënë dakord me Wolverhampton për transferimin e mesfushorit brazilian Joao Gomes në skuadrën e Premier League, sipas Globo. Wolves do të paguajë një...

Lajmet e Fundit