-0.2 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Bashkimi përforcohet me Kingun

Basketbollisti amerikan, Immanuel King, është përforcimi i radhës në skuadrën tonë.

King, 25 vjeçar, është 203 cm i gjatë dhe luan në pozitën e qendrës.

Përveç skuadrave të ndryshme nga NCAA, ai ka bërë karrierë edhe në Evropë duke luajtur për skuadrat si Vogosca (Bosnje dhe Hercegovinë) dhe Ovarense (Portugali).
King gjatë stinorit 2018/19 është shpallur lojtari më i mirë i ardhur në kampionatin boshnjak sipas Eurobasket, si dhe është zgjedhur në pesëshen e dytë më të mirë të atij viti, falë performancës së mirë prej 12.9 pikëve dhe 9.07 kërcimeve për ndeshje me skuadrën Vogosca.
May be an image of 1 person, playing a sport, ball and text

Më Shumë

Zhduket një 14 vjeçare në Prizren

Në 14 vjeçare është zhdukur në Prizren. Rasti është lajmëruar nga vëllai në polici. Ajo është larguar nga shtëpia, por familja nuk di asgjë për të....

Lionel Messi ‘kërcënohet’ nga boksieri Canelo Alvarez

Canelo Alvarez, kampioni i shumëfishtë i botës në boks, ka kërcënuar në mënyrë sensacionale Lionel Messin pasi ka akuzuar futbollistin legjendar për mosrespektim të...

Lajmet e Fundit