13.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Bayern transferon tjetër futbollist të Leipzig-ut

Tashmë është bërë zakon që gjigandi bavarez, Bayern Munich, të transferojë futbollistët e ekipeve të tjera në Bundesliga.

Së fundmi, kampionët në fuqi të Gjermanisë kanë arritur marrëveshje për transferimin e mesfushorit të Leipzig-ut, Konrad Laimer.

Austriaku ka kontratë me Leipzig-un deri në qershor dhe kështu kishte të drejtë të nënshkrunte para-kontratë me ndonjë klub tjetër.

Kështu që ai do ta vazhdojë karrierën në Munih nga sezoni i ardhshëm, derisa i ka përfunduar edhe testet mjekësore.

25-vjeçari do të nënshkruajë kontratë me Bayern-in të vlefshme deri në verën e vitit 2027.

Kujtojmë që Laimer ishte pjesë e Leipzig-ut që nga vera e vitit 2017, kur u transferua nga Leipzig-u për shumën e 7 milionë eurove.

Në total ai ka luajtur në 182 ndeshje në të gjitha garat me fanellën e Leipzig-ut, prej të cilave ka shënuar 13 gola dhe ka dhuruar 19 asistime.Albanian Post

Më Shumë

Nagavci: Projektligji për tekstet shkollore përmirëson cilësinë e arsimit

Të premten në Komisionin për Arsim të Kuvendit të Kosovës është diskutuar për Projektligjin për tekste shkollore, të cilin është duke e kundërshtuar opozita. Madje,...

Tre ndeshje interesante luhen sot në Superligë, sytë te Ballkani dhe Drita

Tre ndeshje interesante do të zhvillohen sot, në kuadër të xhiros së 29-të në Superligën e Kosovës në futboll. Sfida kryesore e ditës së shtune...

Lajmet e Fundit