15.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Bayerni dënon yllin e skuadrës rëndë, shkoi me G-class

Ylli i Bayern Munichut, Kingsley Coman është lojtari më i fundit i dënuar sepse nuk ndjeku rregulloren e klubit.

Coman nuk u paraqit me Audi në stërvitje, andaj klubi gjerman e dënoi me 50 mijë euro.

Francezi shkoi në stërvitje me Mercedes G-Class, gjë që është kundër rregullores së klubit.

Sipas Bild, Coman nuk preferoi ta lejonte makinën në qytet, andaj ishte i përgatitur për dënimin nga “Bavarezët”.

Thuhet se futbollistët e Bayern Munich e kanë obligim të jenë me Audi në ndeshje ose stërvitje dhe në rast që nuk e bëjnë, atëherë vijnë dënimet.

Kjo nuk është hera e parë, ngase këtë fat e kishin edhe Boateng (Mercedes), Sule (Ferrari) dhe Coutinho (Mercedes).

Bayern Munich nuk është skuadra e vetme me këto rregulla strikte, ngase kështu ndodh edhe te skuadra e Real Madridit, te kjo e fundit është e obliguar që futbollistët të jenë me Audi edhe në ngjarjet zyrtare te skuadrës.

Më Shumë

Haradinaj: Alarm përjashtimi i Kosovës nga “Defender 2023″

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka reaguar lidhur me situatën e fundit pas vendosjes së sanksioneve për Kosovën nga...

Prizren, 21 aktakuza kundër 24 personave

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se nga prokuroritë Themelore janë ngritur gjashtëdhjetenëntë (69) aktakuza kundër shtatëdhjetenëntë (79) personave, për vepra të ndryshme penale. Ndërsa,...

Lajmet e Fundit