3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Berisha: Fitorja jonë, i jep fund krimit dhe korrupsionit

BD ne HoqëBashkimi Demokratik i bindur në fitoren e thellë të 3 nëntorit, me ç’rast do të përfundojë “epoka” e krimit dhe korrupsionit në Komunën e Prizrenit. Kështu u shprehën përfaqesuesit e BD-së para qindra qytetarëve të fshatit Hoqë e Qytetit.

Kandidati për kryetar të Prizrenit nga radhët e Bashkimit Demokratik, Zafir Berisha, u bëri thirrje për unitet qytetarë në këto zgjedhje, dhe me pjesëmarrje masive në zgjedhje t’i jepet fund krimit të organizuar, i cili është instaluar në institucionet Komunale në Prizren.

“Po tentohet që slogani ynë ‘Shpresë’ t’i atribuohet plakut të akuzuar 76 vjeçar, slogan ky që nuk përkon me të por që përdoret nga njerëz të cilët Ramadan Mujën e përdorin si kukull për ta mbrojtur vetveten sepse e dinë se me ardhjen e Bashkimit Demokratik në pushtet do të japin llogari për dëmet që i kanë bërë qytetit të Prizrenit me falsifikimin e vendimeve të Kuvendit Komunal të Prizrenit”, tha Berisha.

Ndërsa bartësi i listës Osman Hajdari, tha se alfa dhe omega e orientimit tonë programorë është zhvillimi ekonomik dhe punësimi i të rinjve. Ndërkaq, nënkryetarja e BD-së Dashurije Beqaj, kërkoi nga hoqjanët që të jenë unik dhe të mbështesin Bashkimin Demokratik dhe numrin 74 me qëllimin më të mirë që ti kthehet identiteti institucioneve komunale.

Tubimin me qytetarët e Hoqës së Qytetit e përshëndeten edhe kandidatët për Kuvend nga kjo anë, Daut Buduri dhe Nehat Gashi të cilët garantuan Hoqjanët se do të jenë në shërbim të tyre dhe të gjithë qytetarëve të Komunës së Prizrenit dhe interesat e tyre do ti vënë para interesave individuale dhe partiake./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Komuna e Rahovecit lanson hartën e lirisë

Në kuadër të platformës elektronike “Rahoveci digjital”, në prag të festave të nëntorit është lansuar edhe një projekt shumë i rëndësishëm “Harta e lirisë”. https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/   Në...

Superliga e Kosovës/ Liria-Feronikeli

Superliga e Kosovës në futboll do të vazhdojë gjatë ditës së sotme me dy ndeshje interesante në kuadër të javës së 15-të. Në stadiumin “Sami...

Lajmet e Fundit