22.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

LDK: Pagarusha e Malishevës përkrah Sali Morinën

pagarushaPagarusha e Malishevës u zotua se më 3 nëntor do t’ia sigurojë fitoren Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe kandidatit të saj për kryetar komune, Sali Morinës. Kështu thuhet në kumtesën e LDK-së.

Deputetja Vjosa Osmani, anëtare e Kryesisë qendrore të LDK-së, u shpreh e sigurt se më 3 nëntor qytetarët e Pagarushës do t’i festojnë dy fitore: atë të Sali Morinës, kryetarit të ardhshëm të Malishevës, si dhe të Eqrem Kryeziut në Prizren, i cili është i lindur në Pagarushë.

Ajo tha se me fitoren e Lidhjes Demokratike të Kosovës, pushteti do t’u kthehet qytetarëve, ata që do të vendosin për buxhetin e kësaj komune dhe për projektet që do të realizohen.

“LDK-ja do t’i trajtojë të gjithë qytetarët njësoj, pa i diskriminuar, dhe kjo përkrahje masive po dëshmon se LDK-ja po rikthehet fuqishëm”, theksoi ajo. Duke diskutuar me pjesëmarrësit rreth kërcënimeve që po u bëhen atyre nga partia në pushtet rreth pjesëmarrjes së tyre në zgjedhje, Osmani.

Duke shpalosur projektet dhe programin e tij para pjesëmarrësve në Pagarushë, kandidati për kryetar komune nga radhët e LDK-së, Sali Morina tregoi se programi tij është hartuar bashkë me qytetarët dhe si i tillë do të realizohet nga ai si kryetar komune dhe kuvendi komunal, i cili do të ketë shumicë asamblistët e LDK-së.

“Kryetari Mustafa ka premtuar se Malishevën do ta trajtojë njëjtë sikur Prishtinën, prandaj mos u besoni atyre që thonë se Mustafa nuk vjen në Malishevë. Përkrahja e tij në tubimin që u mbajt para disa ditësh, si dhe përkrahja e vazhdueshme nga Kryesia Qendrore e LDK-së tregojnë se Malisheva do të jetë ndër prioritetet e Qeverisë së LDK-së”, theksoi Morina.

Ai përmendi projektet e planifikuara për Pagarushën dhe fshatrat përreth, dhe u zotua se gjithnjë do të jetë i hapur për bashkëpunim dhe bashkëqeverisje me qytetarët./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Përkujtohen të vrarët në masakrën e Gollubovcit në Malishevë

Sot është përkujtuar masakra e Gollubovcit, ku 24 vite më parë forcat serbe kanë vrarë në mënyrën më mizore 30 civil shqiptar, kryesisht të...

Debati në Komisionin për Arsim, SBASHK-u: Nga kjo situatë duhet të dalim, duke arritur një marrëveshje

Greva në arsim ka hyrë në javën e katërt dhe për këtë sot janë mbledhur sërish në Komisionin për Arsim përfaqësues të SBASHK-ut dhe...

Lajmet e Fundit