14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

Berlusconi: Nuk i ndjek më ndeshjet e Milanit

Ish-presidenti i Milani, Silvio Berlusconi ka shpjeguar se stili i lojës së Milanit, sipas tij, nuk është i suksesshëm, por as edhe i bukur, çka ka bërë që ai të mos i ndjekë më ndeshjet e kuqezinjve.

“Milani? Unë nuk e ndjek më, sepse moduli i lojës është kundër parimeve të mia futbollistike, me të cilat jam bërë edhe presidenti me më shumë tituj në botë. Nuk kanë ndjekur këshillat e mia”, ka deklaruar Silvio Berlusconi.

Por Kavaljeri ka edhe një vërejtje për kampionët në fuqi të Seria A: “Juventus arrin të mbetet në krye, por deri më tani nuk ia ka dalë që të fitojë Champions-in”.

Më Shumë

Latifi takon ministren Hajdari, flasin për investimet në Parkun Industrial në Opterushë

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, është takuar me ministren e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, me të cilën ka biseduar për...

Festimi me shqiponjë dykrenare ndalohet nga drejtori sportiv i Zvicrës

Në Kupën e Botës së vitit 2018 pati dilema të mëdha morale për FIFA-n, pasi Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri festuan duke bërë shqiponjën...

Lajmet e Fundit