10.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Borchardt: Askush në Kosovë nuk është mbi ligjin

BerndBorchardt-EULEXShefi i EULEX-it, Bernd Borchardt deklaroi se misioni që ai drejton, lufton kriminalitetin sipas ligjve të Kosovës, sepse sipas tij, askush në Kosovë nuk është mbi ligjin, raporton RTK.

Borchardt tha se objektivat dhe Plani Operacional i EULEX-it, janë zhvillimi i sundimit të ligjit përmes monitorimit, këshillimit dhe ushtrimit të funksioneve ekzekutive, kthimi gradual i sundimit të ligjit në veri dhe mbështetja e procesit të dialogut për normalizim të marrëdhënieve mes Prishtinës dhe Beogradit.

Më Shumë

Albin Kurti, kryetar i VV-se edhe për një mandat me 98.6% të votave

Albin Kurti është zgjedhur për herë të tretë kryetar i Lëvizje Vetëvendosje, ku pro Kurtit ishin 98.6 për qind e votuesve, kundër ishin 0.89...

Goditen katër raste të transportimit të emigrantëve të paligjshëm drejt Kosovës

Shërbimet policore të Drejtorisë Vendore të Kufirit dhe Migracionit Kukës, në bashkëpunim me shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Kukës, në zbatim të planit...

Lajmet e Fundit