13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Brenda dasmës përrallore! Mbesa e Lady Dianës u martua me milionerin 5 vite më të madh se babai i saj

Dasma e Lady Kitty Spencer ka qenë tamam si në përralla. 30-vjeçarja i dha fund beqarisë, duke u martuar me milionerin 62-vjeçar, Michael Lewis. Ceremonia me shumë të ftuar u mbajt të shtunën në një kështjellë italiane të shekullit të 17 .

Vendi ishte arreduar plot stil dhe elegancë, ashtu siç i përshtatet një princeshe. Nusja, e cila është mbesa e Lady Dianës, shkëlqeu e gjitha e veshur me disa fustane të ndryshme. Veshjet e saj ishin krijuar nga shtëpia e modës “Dolce & Gabbana”, për të cilën ajo është ambasadore e markës.

Ndërkohë fustani kryesor i Kitty-t, me një dizajn të ndërlikuar me dantella dhe lule, qafë të lartë, mëngë të gjata dhe shpatulla të fryra, ishte ai që rrëmbeu vëmendjen e të gjithëve.

Nga ana tjetër, “Daily Mail” shkruan se babai i saj, Earl Spencer, duket se nuk ka qenë në mesin e të ftuarve. Kjo për shkak të kufizimeve aktuale të udhëtimeve, ku kërkohet pesë ditë izolim pas mbërritjes në Itali.

Earl zbuloi së fundmi se ka një dëmtim në shpatull, i cili ka ndikuar në lirinë e lëvizjes, e mund të ketë qenë gjithashtu një shkak për mungesën në dasmën e së bijës.

Ndërkohë sipas mediave të huaja, bashkëshorti i 30-vjeçares është pesë vite më i madh se  babai i saj Lady Kitty, Earl Spencer.

Brenda dasmës përrallore! Mbesa e Lady Dianës u martua me

Brenda dasmës përrallore! Mbesa e Lady Dianës u martua me

Brenda dasmës përrallore! Mbesa e Lady Dianës u martua me

Brenda dasmës përrallore! Mbesa e Lady Dianës u martua me

Brenda dasmës përrallore! Mbesa e Lady Dianës u martua me

Brenda dasmës përrallore! Mbesa e Lady Dianës u martua me

Më Shumë

Balje për kalimin e mundshëm në Grupin Parlamentar të LDK-së: Nuk di çfarë vjen, por për bashkëpunim jam

Deputetja e Grupit Parlamentar 6+, Duda Balje, ka deklaruar se kohëve të fundit ka shumë mospajtime me Qeverinë e Kosovës, ku edhe bën pjesë...

Haxhiu për rastin Dehari: Po hetohet nëse kamerat e sigurisë janë marrë me urdhër të Dhurata Hoxhës

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka marrë një pyetje nga deputeti i PDK-së, Hisen Berisha, në lidhje me epilogun e çështjes Dehari. Haxhiu ka thënë...

Lajmet e Fundit