16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Byroja e Sigurimeve: Nga 1 korriku qytetarët e Kosovës nuk do ta paguajnë taksën prej 15 eurosh në Mal të Zi

Nga 1 korriku qytetarët e Kosovës nuk do ta paguajnë sigurimin kufitar në vlerë prej 15 eurosh me Malin e Zi. Kështu ka bërë me dije për gazetën “Epoka e ra”, drejtori i Byrosë së Sigurimeve, Sami Mazreku.

Marrëveshja do të nënshkruhet më 25 qershor në ora 14:00.

“Përpara është diskutuar shumë dhe është diçka që nuk ka ndodhur në muajin e tretë të mandatit si drejtor. Kemi arritur me i finalizuar të gjitha komentet dhe me datë 25 qershor në ora 14:00 nënshkruhet kjo marrëveshje. Kjo marrëveshje do të hyjë në fuqi nga 1 korriku, mirëpo që aspekti teknik na ka vonuar pak. Qytetarët e Kosovës që shkojnë në Mal të Zi nuk kanë nevojë me paguajnë sigurimin kufitar dhe sigurimi që marrin për Serbi dhe Maqedoninë do të vlejë edhe për Malin e Zi”, ka thënë Mazreku.

Më Shumë

Hemingway dhe raporti i tij me fëmijët

Nga: Terry McDonell Në foto, Ernest Hemingway hedh një kanaçe në ajër në një rrugë fshati të mbuluar me borë, me një lëvizje të këndshme...

Totaj takon kryetarin e Parlamentit të Landit të Austrisë së Ulët — flasin për zgjerimin e bashkëpunimit kulturor e ekonomik

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, priti sot në takim miqësor delegacionin austriak parlamentar të Landit të Austrisë së Ulët (Niederösterreich/Lower Austria), të...

Lajmet e Fundit