16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Çka do të ndodhë sot në Prizren dhe Rahovec

Ngjarjet e ditës së sotme.

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe drejtori i Drejtorisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale, Islam Thaqi do të vizitojnë objektin e Shtëpisë për të Moshuar në lagjen “Dardania”, si dhe objektin e Qëndrimit Ditor në lagjen “Terzimahallë”, për të parë nga afër punimet që po realizohen për ndërtimin e këtyre objekteve.

Aktiviteti do të mbahet në ora 11:30, ndërkaq për shkak të distancës nga qyteti do të ketë transport të organizuara nga ana e Komunës. Nisja do të bëhet nga Shtëpia e Bardhë, në ora 11:15.

Në orën 10:00: Drejtoria e Urbanizmit dhe Planifikimit Hapësinor organizon debat publik për “Draft – Rregulloren për organizimin dhe shfrytëzimin e hapësirave publike për parkim dhe largimin e automjeteve të parkuara në mënyrë jo të rregullt  si dhe organizimin e vendparkingjeve private në Komunën e Prizrenit. (Salla e mbledhjeve të Kuvendit Komunal në Shtëpinë e Bardhë, Prizren)

Në orën: 11:00: Kryetari i Komunës së Rahovecit Smajl Latifi mban takimin e parë  publik me qytetarë për punën në gjashtë (6) mujorin e vitit 2021. (Salla e Kuvendit komunal

Më Shumë

Don Xhon publikon veturat milionëshe: Shtinja lapsin vet

Reperi Don Xhoni ka arritur kulmin e suksesit me këngët e tij të cilat menjëherë pas lansimit po shndërrohen në hite. Përveç muzikës duket se...

Erdogan planifikon të bisedojë me Putinin për referendumet e rreme

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, planifikon të bisedojë të enjten me presidentin rus, Vladimir Putin, për referendumet ilegale që ka mbajtur Moska në disa...

Lajmet e Fundit