15.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Këto vende do mbesin pa rrymë sot në Prizren

Kompania e distribuimit të energjisë elektrike në Kosovë, KEDS, ka njoftuar se për shkak të punimeve për siguri të sistemit, që do të zhvillohen sot, në disa lokalitete të vendit do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

 

Rajoni i Prizrenit

NS 35/10 kV Prizreni IV , do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Qendra Teknike (Kodi: 30033009) prej orës 11:00 deri ne ora 12:00

Vendet: rrugët: 11 Ismet Jashari – Kumanova (një pjesë), 231 Hoxhë Tahsini (një pjesë), 339 Ramadan Zaskoci, 364 Suzi Çelebi, 379 Beteja e Koshares (një pjesë), 382 Azem Hajdari, 383 Kaçaniku, 396 Aleksandër Moisiu, 397 Bajram Kelmendi, 398 Sefedin Laçi, 399 Jul Variboba, 401 Beran Gashi, 12 Norë Kelmendi, 403 Betim Berisha, 405 Dukle, 409 Sylejman Vokshi (një pjesë), 410 Halim Spahiu, 412 Karl Topia, 413 Rugova (një pjesë), 407 Asret Poniku dhe 471 Alajdin Gjezari.

Arsyeja: Shqyrtimi i mbrojtjes rele.

NS 35/10 kV Prizreni IV , do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Tabahana (Kodi: 30033010) prej orës 12:00 deri ne ora 13:00

Vendet: rrugët: 11 Ismet Jashari – Kumanova (një pjesë), 340 Mentor Krasniqi (një pjesë), 343 Lazër Lumnezi, 346 Pal Paluca, 347 Hyse Rexhepi, 349 Themistokli Gërmenji, 357 Pushkatarët, 358 Bujtinat, 359 Iljaz Kuka, 360 Adnan Krasniqi, 362 Papa Gjon Pali, 366 Anton çetta, 368 At Gjergj Fishta, 381 Indrit Cara – Kavaja, 382 Azem Hajdari, 384 Behari dhe Sheshi Shadërvani.

Arsyeja: Shqyrtimi i mbrojtjes rele

NS 35/10 kV Prizreni IV , do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Zjarrfikësit (Kodi: 30033011) prej orës 13:00 deri ne ora 14:00

Vendet: rrugët: 10 Kukësi (një pjesë), 115 Joni, 117 Dzemail Bjedic, 118 Jani Vreto, 119 Azem Bejta, 122 Xhemil Fluku, 125 Mbreti Pirro, 126 Bajo Topulli, 127 Ibrahim Lutfiu, 128 Feriz susuri, 138 Besëlidhja, 383 Laçaniku, 4 Remzi Ademi, 5 De Rada, 437 Mbreti Pleurat (një pjesë) dhe 8 William Walker (një pjesë).

Arsyeja: Shqyrtimi i mbrojtjes rele.

NS 35/10 kV Prizreni IV , do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Motel Prizreni (Kodi: 30033013) prej orës 14:00 deri ne ora 15:00

Vendet: Spitali Rajonal i Prizrenit dhe 4 konsumatorë komercial në rrugën 437 Mbreti Pleurat.

Arsyeja: Shqyrtimi i mbrojtjes rele.

Punime në projekte investive

Më Shumë

Në Prizren u shënua “Java e Ndërmjetësimit”

Në Prizren është shënuar sot "Java e Ndërmjetësimit". Pjesëmarrës në këtë aktivitet ishin ndërmjetësues nga Komuna e Prizrenit, të cilët kanë informuar qytetarët lidhur me...

Sulmohet një person nga qentë endacak në Dragash

Një person është dërguar në spitalin rajonal të Prizrenit për tretman mjekësor, pasi është sulmuar nga një grup qenësh. Në raportin 24 orësh të Policisë...

E diela me diell

Lajmet e Fundit