20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Conte flet pas kualifikimit në gjysmëfinale

Trajneri i Interit, Antonio Conte, ka thënë se skuadra e tij dëshiron t’i shkojë deri në fund Ligës së Evropës, pas kualifikimit në gjysmëfinale në mbrëmjen e djeshme.Gjiganti italian triumfoi 2:1 ndaj Bayer Leverkusenit për të siguruar gjysmëfinalen.

Ndërsa, do të kenë punë me fituesin e takimit Shakhtar Donetsk – Basel më 17 gusht.“Ne jemi shumë të kënaqur sepse ishte një paraqitje shumë e mirë. Ne e përgatitëm në mënyrën e duhur, nuk e lamë kurrë Leverkusenin të luajë rehat me topin, ne bëmë atë që punuam në stërvitje, tha Conte.

“Ne duam të arrijmë maksimumin. Ne duam të shkojmë deri në fund”, shtoi ish-trajneri i Chelseat dhe Juventusit.

Më Shumë

Haxhi Avdyli- AAK-së: A jeni në koordinim me Listën Serbe për mocionin e mosbesimit?

Deputeti i “Guxo”, Haxhi Avdyli, ka folur në lidhje me mocionin e mosbesmit iniciuar nga kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj. Ai ka pyetur Shefin e...

Kosovare Asllani pjesë e prezantimit të fanellave të reja të Milan-it

Klubi i Milan-it e ka bërë prezantimin e fanellave të reja për edicionin 2023/24. Yjet e Milan-it kanë pozuar me fanellën e re, që si...

Lajmet e Fundit